Tropem Wilczym z Impulsem

9 stycznia 2018Aktualności

slider tropemwilczym

W niedzielę, 4 marca 2018 r. Bolesławiec po raz trzeci weźmie udział w projekcie “Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Dla zawodników, ich rodzin, przyjaciół i wszystkich gości, oprócz biegu przewidujemy dodatkowe atrakcje. Serdecznie zapraszamy miłośników zdrowego stylu życia.

Wydarzenie, którego organizatorami są Bolesławieckie Stowarzyszenia Aktywni oraz IMPULS MIASTA,  odbędzie się w Parku Miejskim przy ul. Piastów w Bolesławcu. Wystartować będzie można na dwóch dystansach:

  • 12.00bieg na dystansie 1963 m. (koszt startu 10,- zł),
  • 12.30bieg dodatkowy, na dystansie 5000 m. (koszt startu 30,- zł).

Uczestnicy otrzymają pakiet startowy: koszulkę z grafiką o tematyce Żołnierzy Wyklętych, pamiątkowy medal oraz inne gadżety. Limit startujących wynosi 150 osób w biegu na 1963 metry i 70 osób w biegu dodatkowym na 5000 metrów. Biuro zawodów będzie czynne na miejscu od godz. 10.30.

Zapisy na bieg, kliknij TUTAJ

(Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wypełnienia limitu zgłoszeń lub z innych niezależnych od organizatora powodów.)

Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że tutaj nie biegnie się, aby wygrać, pobić „życiówkę”, ale biegnie się, aby upamiętnić tych, którzy oddali życie, abyśmy mogli żyć w naszej Ojczyźnie. Zainteresowanie zeszłoroczną imprezą przerosło nasze oczekiwania. Zapisy zakończyły się dwa tygodnie przed startem. W tym roku przygotowaliśmy dla uczestników łącznie 220 pakietów. Warto przyjść nawet jeśli się nie biegnie. Planujemy kilka atrakcji, o których będziemy informować bliżej imprezy – opowiada Łukasz Molak.

Klub Sportowy Granica z Bolesławca chce zapewnić dodatkową oprawę biegu w postaci krótkich inscenizacji militarnych, natomiast po zakończonym biegu będziemy służyć jako modele, z którymi będzie można robić zdjęcia. Dopełnieniem będzie przeprowadzenie wystawy broni. Poprzez udział w biegu realizujemy w pełni hasło naszego Klubu „Sport – Pasja – Patriotyzm” – informuje prezes Mirosław Schreiber.

3 lutego 2011 r. uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono 1. marca Świętem Państwowym – Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Symboliczny bieg na dystansie 1963 metrów, to odwołanie do roku, w którym z rąk ZOMO zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

– Cieszę się, że w tym roku, między innymi jako IMPULS MIASTA poszerzamy formułę imprezy, która z roku na rok staje się piknikiem rodzinnym łączącym pokolenia. Budujące jest to, że tak wiele osób włącza się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia promującego wartości patriotyczne i zdrowy styl życia. Za to serdecznie dziękuję. Chcemy, aby ten bieg przyspieszył bardzo wyczekiwaną wiosnę w naszym Bolesławcu. – mówi Maciej Małkowski.

A jak pobiegliśmy w roku 2017 – można zobaczyć TUTAJ

17029091 1795816894005147 1413111415 n 1

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x