Deweloperka nie dla każdego

26 maja 2022Aktualności

bloki

W Bolesławcu niebawem powstaną nowe bloki mieszkalne przy ul. Staroszkolnej (za centrum handlowym “Stary Dworzec”). Budynki powstaną w formule deweloperskiej, na co inwestor otrzymał od miasta stosowne zgody.

Oczywiście to dobrze, że powstają nowe mieszkania w Bolesławcu. Powstają, ale w formule deweloperskiej, a na taki luksus niewielu stać; szczególnie tych, rozpoczynających swoje życie rodzinne i zawodowe. W dalszym ciągu w naszym mieście nie są realizowane programy budowy mieszkań komunalnych dedykowanych np. dla młodych małżeństw, z opcją dojścia do własności, na wynajem lub w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Taki stan rzeczy powoduje jeszcze większy odpływ młodych ludzi z Bolesławca, co może mieć katastrofalny wpływ na jego rozwój. Brakuje nam skutecznego programu mieszkaniowego w naszym mieście. 

Istotną kwestią towarzyszącą powstaniu tego osiedla jest brak zaplanowanych przez miasto rozwiązań komunikacyjnych na skrzyżowaniach ulic: Staroszkolna, Hutnicza, Chrobrego i Fabryczna. Planowana inwestycja przewiduje powstanie ok. 250 mieszkań. Dziś w zasadzie każda rodzina posiada samochód, a bywa nawet, że dwa lub więcej. Co się będzie działo w godzinach szczytu na tych skrzyżowaniach nie trudno sobie wyobrazić. Apelujmy jeszcze raz do Prezydenta Miasta o pochylenie się z troską nad tym problemem. Ewentualna przebudowa i zmiana organizacji ruchu w tym rejonie w momencie, kiedy osiedle będzie już zamieszkałe, spowoduje potężne utrudnienia dla mieszkańców Bolesławca.

0 0 votes
Article Rating
1
0
Would love your thoughts, please comment.x