Jak było z przetargiem i wykonaniem modernizacji oświetlenia?

4 marca 2024Aktualności, Wybory Samorządowe 2024

foto tytul

Cały czas otrzymujemy od Was liczne prośby dotyczące konieczności zbadania legalności, prawidłowości i poprawności przeprowadzenia procedury przetargowej oraz realizacji zadania w ramach projektu „Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego” w Bolesławcu. Wartość tego zadania wynosi blisko 14 mln zł. Dlatego, szef Klubu Radnych IMPULS LOKALNYMaciej Małkowski złożył właśnie do Przewodniczącego Rady Miasta wniosek z projektem uchwały w sprawie powołania stosownej Komisji Rady Miasta do zbadania powyższego. Zgodnie z przepisami, nasz projekt uchwały powinien być rozpatrzony na najbliższej, marcowej sesji Rady Miasta. Poniżej załączamy dokument.

str 1 str 2 str 3

————-Aktualizacja po sesji Rady Miasta w dniu 27.03.2024r.——————-

Niestety, zarówno radni prezydenckiego „Forum” (do niedawna tzw. „Bezpartyjni”), ani radni klubu PiS, nie zgłosili swoich przedstawicieli do prac w komisji mającej zbadać przetarg i wykonanie modernizacji oświetlenia ulicznego. Jako jedyny, gotowy do pracy, zgłosił się klub radnych Impulsu Lokalnego. Co ciekawe, w głosowaniu naszego projektu uchwały w tej sprawie, radni Forum + PiS „wstrzymali się” lub nie brali udziału w głosowaniu. Natomiast „za”, głosowali jedynie radni Impulsu. Tak więc uchwała wprawdzie została podjęta, to niestety jest martwa. Naprawdę szacun za finezyjne uwalenie sprawy przez radnych obozu władzy, którzy bali się głosować „przeciw”.

Ps. Na zdjęciu UM Bc, przytaszczony na sesję Rady wózek z dokumentacją inwestycji, który miał zrobić na nas wrażenie… Nie zrobił. Aha, gdybyście nie wiedzieli, to wg wykonawców, po modernizacji mamy 56% światła więcej w mieście.

segreg
0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x