Słonie idą do ratusza : )

25 czerwca 2018Aktualności

slider slonie

„Czy Słonie mają wrócić?” takie pytanie, na prośbę bolesławian, zadaliśmy w naszej fejsbukowej, imiennej sondzie emitowanej na profilu FB Impulsu Miasta. Jej wyniki i zasięg, tylko w dwa dni, przeszły nasze najśmielsze oczekiwania…

A zaczęło się zupełnie niewinnie – wakacyjnie. Wywołani przez bolesławiecki Fanpage „The Bad Bunzlauer – złe wiadomości z Bolesławca”, wskutek  prośby internautów, stworzyliśmy prostą, imienną sondę i spytaliśmy bolesławian, czy chcą ich powrotu. Zapowiedzieliśmy, że wynik sondy zostanie przedstawiony władzom miasta, które zadecydują, co dalej z Państwa prośbą.
Ogromne powodzenie naszej wspólnej akcji spowodowało, że „ktoś” niestety postanowił zgłosić nasz post do administracji FB, która ów post usunęła/zawiesiła do czasu wyjaśnienia. Na szczęście dokumentowaliśmy postęp akcji. Poniżej publikujemy screen z ostatnim, zapisanym zasięgiem. Faktycznie, przed zniknięciem, post dotarł do blisko 35 tysięcy użytkowników Facebook’a! udostępniono go blisko 150 razy, uzyskał blisko 400 komentarzy! a ponad 2200 bolesławian imiennie poparło, trwającą raptem 2 dni, akcję! Waszych reakcji byłoby znacznie więcej, bo sondę planowaliśmy emitować przez tydzień. Mimo wszystko, to niespotykany, jak na bolesławieckie media, wynik. Słonie, dzięki Wam, promują Bolesławiec nawet wtedy, kiedy ich nie ma. Dziękujemy, za wasze wszystkie reakcje, komentarze i udostępnienia.

Co dalej? Cóż… słowo się rzekło. Jedna z interpelacji radnego Łukasza Molaka, która będzie rozpatrzona już w środę 27. czerwca dotyczyć będzie właśnie tej sprawy. Oczywiście o reakcji władz poinformujemy pod tym artykułem po sesji.

A TUTAJ, Andrzej Kot w rozmowie z Bronisławem Grygielem – wieloletnim sekretarzem miasta, przypomina krótką historię naszych bolesławieckich słoni.


Aktualizacja 27.06.2018r.
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, prezydent miasta tylko nawiązał do interpelacji radnego Łukasza Molaka informując, że teren, na którym stały słonie nie należy już do miasta, co przecież było oczywiste. Pełna odpowiedź “co dalej?” miała paść pod koniec sesji, w odpowiedzi na zapytania, wnioski i interpelacje radnych. Niestety sesję przerwano i zapowiedziano jej wznowienie pod koniec lipca. Do sprawy wrócimy. Damy znać 🙂

(fot. B.Paszko)

grafika slonie fb

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x