Ślubowanie, koalicje i co dalej?

23 listopada 2018Aktualności

sesja rady miejskiej

Mijający tydzień w naszym samorządzie obfitował w rozmaite, powyborcze zawirowania polityczne. Jednak najważniejsze i najistotniejsze dla nas wydarzenia miały swoje miejsce podczas inauguracyjnych sesji Rad Miasta i Powiatu. To zarazem finał, ale też początek naszych działań.

Podczas sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego 20. listopada ślubowanie radnego złożył i tym samym mandat przyjął Jacek Łuczkowski – nasz kandydat na radnego do tego szczebla samorządu (fot. niżej). Dzień później, podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta Bolesławiec, zaprzysiężeni zostali radna Iwona Bojko oraz radni Dominik Chodyra, Maciej Małkowski i Łukasz Molak. Gratulujemy, a bolesławianom jeszcze raz dziękujemy za zaufanie. To nasz wspólny sukces!

Niestety, wskutek niezależnych od nas działań nie udało się wyłonić władz Powiatu, w których Impuls Miasta miałby swój udział. Szanse na stworzenie efektywnego i tańszego dla kieszeni podatników Zarządu były spore. Jako Impuls Miasta od początku deklarowaliśmy, że poprzemy takie rozwiązanie koalicyjne, w którym podatnik nie będzie musiał opłacać stanowiska etatowego, płatnego członka Zarządu. Było to możliwe, bo sami nie mieliśmy parcia, aby obejmować płatne funkcje w Zarządzie. Stało się jednak inaczej, a rola konstruktywnej opozycji (taką chcemy być) jak najbardziej nam odpowiada, bo wierzymy, że w ten sposób będziemy wymuszać określoną jakość działania miejskiej oraz powiatowej władzy.

W Radzie Miasta już bez niespodzianek, jednak z symbolicznym, ale też wymownym akcentem Impulsu Miasta. W wyborach Przewodniczącego Rady Miasta Bolesławiec, radny Maciej Małkowski – szef Kluby Radnych Impulsu Miasta zgłosił kandydaturę Łukasza Molaka. W swojej laudacji, oprócz przedstawienia biogramu i cech naszego kandydata, radny Maciej Małkowski powiedział m.in.:

(…) Wybór radnego Łukasza Molaka na Przewodniczącego Rady Miasta Bolesławiec, to gwarancja, że ów stanowiący i kontrolny organ Gminy Miejskiej Bolesławiec będzie kierowany i reprezentowany przez osobę niezwiązaną z organem wykonawczym – Prezydentem Miasta, co jest jednym z kluczowych warunków prawidłowego funkcjonowania Rady nie tylko w odniesieniu do nas – radnych, ale przede wszystkim w stosunku do  mieszkańców Bolesławca. Radny Łukasz Molak nie jest zatrudniony w żadnej z jednostek miejskich podległych Prezydentowi Miasta, co pozwoli mu na pełną niezależność i zbudowanie zdrowych, partnerskich relacji z władzą wykonawczą, a przede wszystkim z radnymi. Bardzo proszę Państwa Radnych, abyście swojego jakże odpowiedzialnego wyboru dokonali w mądrości rozumu, sumienia i serca. Państwa decyzja będzie miała ogromny wpływ na charakter pracy i wizerunek naszej, niezależnej z założenia Rady Miasta Bolesławiec, w której, z woli bolesławian, pełnimy mandat ogromnego zaufania społecznego.”

Kontrkandydatem radnego Łukasza Molaka był radny Jarosław Kowalski – dyrektor w podległej Prezydentowi Miasta spółce MZGK. W wyniku tajnego głosowania, radny Łukasz Molak otrzymał 7 głosów „za”, a radny Jarosław Kowalski zdobył ich 14 i tym samym został wybrany Przewodniczącym Rady Miasta Bolesławiec VIII kadencji; gratulujemy.

Radni miasta i powiatu z ramienia Impulsu Miasta zaczynają więc swoją pracę w Państwa imieniu i na Waszą rzecz. Zachęcamy zatem do kontaktu z nimi. Niebawem stworzymy na naszej stronie zakładkę „Nasi radni” gdzie będzie można skontaktować się z wybranym radnym Impulsu Miasta. Tymczasem zachęcamy do kontaktu z nimi i nami poprzez istniejący formularz kontaktowy (do którego odesłanie jest w prawym, górnym rogu strony pn. Kontakt) lub poprzez profile Facebook’owe naszych radnych.
Zapraszamy również do obejrzenia (poniżej), krótkiej relacji video Tv Łużyce z inauguracyjnej sesji Rady Miasta Bolesławiec.

 

slubowanie

(fot. tyt. UM Bc)

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x