Uczniowie bez boiska?

5 kwietnia 2018Aktualności

slider grunt bc

Zgłosili się do nas zaniepokojeni rodzice uczniów szkoły Zakonu Pijarów oraz szkoły specjalnej, którzy dowiedzieli się o planach władz miasta dot. ulokowania lodowiska na terenie przyszkolnego boiska praktycznie wyłączając ten teren z możliwości przeprowadzania zajęć na świeżym powietrzu.
Jak udało się nam ustalić, władze miasta sprzedały w użytkowanie wieczyste część gruntu na pl. ks. Popiełuszki pod budowę hotelu. Podziału istniejącego gruntu dokonano jednak niezbyt fortunnie, bo dosłownie zabrakło kilka metrów, aby pozostało i zmieściło się tam również istniejące lodowisko.  W związku z tym nastąpiła konieczność jego przeniesienia w inne miejsce.
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Bolesławiec, prezydent miasta zgłosił projekt dot. zmiany planu zagospodarowania przestrzennego miasta i zmiany funkcji skweru u zbiegu ulic Z. Augusta i Kosiby (pomiędzy stadionem, a starą „Barbórką”), gdzie docelowo ma być przeniesione lodowisko. Niestety, procedura zmiany planu zagospodarowania przestrzennego wymaga czasu (od kilkunastu, nawet do kilkudziesięciu miesięcy) i chociaż mówi się o „tymczasowym” zajęciu boiska szkoły “na jeden sezon”, to niestety może się zdarzyć, że czas ten się wydłuży. Wszystko zależy od tego, czy procedura zmiany planu zagospodarowania przestrzennego przebiegnie bez problemów i czy mieszkańcy okolic ul. Z. Augusta nie będą protestować w obronie skweru. W razie wydłużenia tych terminów być może zaistnieje konieczność składania i rozkładania lodowiska, która to czynność każdorazowo kosztuje ok. 100 tys. zł.
Rodzice uczniów wyrażają swoje zaniepokojenie, że boisko, na którym ćwiczą ich dzieci zostanie zajęte. Na ich prośbę sprawę przedstawiamy publicznie, ponieważ wiemy, że takie działanie może się przyczynić do tego, że ewentualna zła decyzja nie zapadnie, a władze miasta poszukają innej, lepszej lokalizacji. Wierzymy, że prezydent miasta wycofa się z tego pomysłu i uwzględni głos społeczności szkolnej, co również pozwoli zaoszczędzić pieniądze podatników.

(fot. GoogleMaps)

 

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x