Kandydaci Impulsu Miasta i Powiatu

impulsmiasta foto kandydaci 1

Maciej Małkowski - kandydat na Prezydenta Bolesławca

Maciej Małkowski

Maciej Małkowski

Nazywam się Maciej Małkowski, mam 42 lata. Jestem szczęśliwym mężem i dumnym tatą dwóch córek. Z wykształcenia jestem prawnikiem, a od urodzenia bolesławianinem. W latach 2007-2010 pełniłem funkcję wiceprezydenta Bolesławca. Byłem i jestem bezpartyjny. Aktualnie, z woli mieszkańców Bolesławca, wypełniam mandat radnego Rady Powiatu, w której nie będąc w układzie władzy zwracam uwagę rządzących na ważne dla mieszkańców sprawy. Zdecydowałem się kandydować w wyborach Prezydenta Bolesławca i Rady Miasta, ponieważ podobnie jak wielu z nas, czuję, że Bolesławiec potrzebuje zmian. Uważam, że obóz władzy w Bolesławcu stał się zamkniętym układem, który należy rozszczelnić i otworzyć na bolesławian. Dlatego właśnie rok temu powstała niezależna inicjatywa IMPULS MIASTA, z ramienia której proponujemy Państwu kandydatów do Rady Miasta i Powiatu. Owi kandydaci to nasi sąsiedzi i współmieszkańcy, a nie tzw. „partia miejskich i powiatowych prezesów oraz dyrektorów”. Zaufajmy im, zaufajmy sobie. Chcemy dać miastu nową energię i młodość, której w ostatnich latach jest zdecydowanie zbyt mało.

Dziękuję, Państwa głos oddany na mnie to zaszczyt i zobowiązanie. Proszę obdarzcie zaufaniem kandydatów na radnych Impulsu Miasta.

Kandydat na Prezydenta Bolesławca.

podpis maciej

Kandydaci na Radnych Miasta

Okręg 1 – lista nr 18 – IMPULS MIASTA

Granice okręgu wyborczego

AGATOWA, AKACJOWA, ASTRÓW, AUGUSTA CIESZKOWSKIEGO, BAZALTOWA, BŁAWATKOWA, BRATKÓW, BRZOZOWA, BUKOWA, CERAMICZNA, CISOWA, CZERWONYCH MAKÓW, DĘBOWA, DOLNE MŁYNY OD 21, ELIZY ORZESZKOWEJ, FRANCISZKA SALEZEGO JEZIERSKIEGO, GENERAŁA AUGUSTA EMILA FIELDORFA „NILA”, GENERAŁA JÓZEFA BEMA, GÓRALSKA, GÓRSKA, GRABOWA, GRANICZNA, IRYSÓW, JAGODOWA, JARZĘBINOWA, JASNA, JAŚMINOWA, JEMIOŁOWA, JESIONOWA, JODŁOWA, JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO, KALINOWA, KAMIENNA, KAMIONKOWA, KAZIMIERZA WIELKIEGO, KLONOWA, KONSTYTUCJI 3 MAJA, KONWALIOWA, LIPOWA, ŁĄKOWA, MIODOWA, MODRZEWIOWA, MORELOWA, MOSTOWA, NADRZECZNA, NARCYZÓW, PTASIA, ROMUALDA TRAUGUTTA, RONDO PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO, RÓŻANA, RUMIANKÓW, SADOWA, SKALNA, SKWER KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO, SŁONECZNIKÓW, SŁOWIAŃSKA, SOSNOWA, SPACEROWA, STANISŁAWA MAŁACHOWSKIEGO, STANISŁAWA STASZICA, STOKROTEK, STOLARSKA, STORCZYKÓW, SZAROTEK, ŚWIERKOWA, TOPOLOWA, TULIPANOWA, TUNELOWA, WALEREGO WRÓBLEWSKIEGO, WAŁOWA, WIADUKTOWA, WIDOK, WIERZBOWA, WRZOSOWA, ZABOBRZE, ZAUŁEK SASANEK, ŻWIROWA.

lukasz molak
Łukasz Molak

Mam cudowną żonę i jestem ojcem trzech wspaniałych córek. Rodzina jest moim największym życiowym wyzwaniem i zarazem najcenniejszym skarbem, który dodaje mi sił, by sprostać wyzwaniom, jakie stawia przede mną życie – bez tego wszelkie działania nigdy by nie zaistniały.

Dzięki Państwa zaufaniu od 2014 roku jestem radnym Rady Miasta Bolesławiec. To dla mnie ogromny honor i wyróżnienie. W głosowaniu na niezależnym portalu www.portalsamorzadowy.pl oceniającym pracę radnych, spośród 21 ocenianych rajców, zdobyłem 31,85 % głosów – za co serdecznie dziękuję.

Jestem współtwórcą obywatelskiej inicjatywy – Impuls Miasta.

Podczas kończącej się kadencji, będąc w opozycji, zgłosiłem 50 interpelacji. Dzięki temu udało się wykonać remonty dróg i chodników ul. Staszica i Dolne Młyny, remonty zaplecza ul. Wróblewskiego i placu zabaw przy ul. Jezierskiego, naprawę ekranów dźwiękochłonnych przy ul. Cieszkowskiego oraz wiele innych ważnych dla Państwa spraw. Jeszcze w tym roku, dzięki mojej interwencji, zostanie wyremontowana droga osiedlowa, o którą zabiegali głównie mieszkańcy bloku przy ul. Staszica 63.

Wykaz wszystkich interpelacji dostępny jest na stronie internetowej www.lukaszmolak.pl

Regularnie, wraz z grupą oddanych mi przyjaciół, organizuję zabawy karnawałowe dla dzieci i dorosłych, zabawy sylwestrowe, festyny parafialne, koncerty rockowe i biegi przełajowe.

Co zrobię jako radny kolejnej kadencji? Przede wszystkim nadal będę blisko ludzi. Podejmowane działania będą miały na celu wspólne dobro wszystkich mieszkańców Bolesławca, a nie tylko wybranych, uprzywilejowanych środowisk czy grup społecznych.

Zapraszam Państwa do udziału w wyborach. To my, mieszkańcy, mamy realny wpływ na to, co będzie się działo przez kolejne pięć lat. My, którzy głosujemy, i my, którzy kandydujemy. Głosujmy zgodnie z sumieniem i nie pozwólmy na to, aby ktoś inny decydował za nas.

Już dzisiaj dziękuję za zaufanie i zachęcam do kontaktu.

michal szary
Michał Szary

35-letni mieszkaniec Bolesławca związany z Osiedlem kwiatowym, na którym mieszka już od 1989 r. Mgr gospodarki i administracji publicznej, który dzięki swojemu wykształceniu i pracy w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu, jak i organizacjach pozarządowych, zdobył niezbędne doświadczenie i wiedzę na temat naszych lokalnych władz i problemów, z jakimi od wielu lat boryka się Bolesławiec.

Interesuję się polityką, rozwojem regionalnym, funduszami unijnymi. Jego pasją jest akwarystyka, komponowanie muzyki, uwielbia podróże, dzięki którym może poznawać ciekawe miejsca i ludzi.

W radzie miasta chciałby zajmować się rozwojem lokalnym, nowymi inwestycjami infrastrukturalnymi, rozwojem specjalnej strefy ekonomicznej, gdyż to właśnie te dziedziny mają wpływ na przyciągnięcie nowych inwestycji, spadek bezrobocia i ograniczenie migracji młodych osób w celach zarobkowych.

W mieście jest wiele obszarów, z którymi nasze obecne władze nie radzą sobie we właściwy sposób. Cmentarz, szpital i drogi to odwieczny problem władz, który zawsze jest zamiatany pod dywan i odświeżany przed wyborami po to, tylko aby zyskać parę głosów. Taka władza mu nie odpowiada a jej wzajemne powiązania i koniugację utrwalane już od prawie 20 lat nie są niczym dobrym dla miasta i jego mieszkańców.

ewa durtka
Ewa Durtka

Bezpartyjna. Obecnie sprzedawca w Delikatesach dla Zwierząt.

Poprzednio rejestratorka medyczna w Przychodni Lekarskiej. Od wielu lat angażuje się w Wolontariat. Zaczynałam w stadninie Akademickiej w Zielonej Górze. Obecnie Wolontariusz Szlachetnej Paczki i Specjalista do spraw opisów.

Jako Radna Miasta Bolesławiec chciałabym pomagać mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów. Na początek plac zabaw przy ul. Cieszkowskiego. Od kilkunastu lat straszy i nic się nie dzieje. Dzieci to przyszłość. Dajmy im bezpieczne miejsce do zabawy.

Mieszkańcy od dłuższego czasu pytają co z drogą do Przychodni ? Nie ma przejścia pomiędzy budynkiem mieszkalnym a Przychodnią.  Dyskusja na ten temat trwa już kilka lat. Nadszedł czas na wyjaśnienie sprawy.

Twój głos za zmianą

Zaryzykuj, zagłosuj na mnie

Przekonasz się, że warto

Weź udział w wyborach ! Od Ciebie zależy, czy będą zmiany.

Impuls wznieca iskrę zmian. Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście ? Masz pomysł ? Od dziś to Ty możesz mieć wpływ na to, co się dzieje w Twojej okolicy. Bądź Naszym ekspertem. Jesteśmy dla Ciebie a nie na odwrót. Nowy głos Osiedla Staszica. Będzie głośno o Waszych sprawach.

mateusz mucha
Mateusz Mucha

Mam 32 lata. Jestem szczęśliwym narzeczonym i dumnym posiadaczem dwóch adoptowanych kotek. Od najmłodszych lat jestem wiernym kibicem piłki nożnej oraz wychowankiem i zawodnikiem BKS Bolesławiec.  Prowadzę własną firmę, jestem niezależny i nieuzależniony od nikogo.

Zdecydowałem się kandydować ponieważ chcę zadbać o sport w naszym mieście. Chciałbym zajmować się rozwojem różnych dyscyplin sportowych oraz szerzeniem kultury fizycznej Bolesławian bez względu na wiek.

Oprócz rozwoju w mieście piłki nożnej, siatkówki oraz lekkoatletyki chciałbym aby bolesławianie mieli szansę na poznanie oraz na aktywne uczestnictwo w innych dyscyplinach sportowych. Bolesławiec ma ogromny niewykorzystany sportowy potencjał lokalizacyjny, terenowy oraz społeczny. Chciałbym skoncentrować się zarówno na podnoszeniu świadomości mieszkańców na ich samorozwoju fizycznym jak i na organizacji imprez sportowych o charakterze powszechnym.

Kolejnym tematem są bezdomne zwierzęta, wiem że tak jak mi, tak wielu bolesławianom problem bezdomnych zwierząt w Bolesławcu nie jest obojętny. Nie możemy przez kolejne lata bagatelizować skali problemu i zostawiać go do rozwiązania osobom prywatnym, które same organizują oddolne inicjatywy pomocy zwierząt  dla całego miasta.

Grajmy do jednej bramki!

ewa przyuska
Ewa Przyłuska

Szanowni Państwo

Nazywam się Ewa Przyłuska  i od urodzenia mieszkam w Bolesławcu.

Kandyduję do Rady Miasta Bolesławiec z ramienia ugrupowania IMPULS MIASTA

Posiadam wykształcenie w zakresie administracji, zarządzania nieruchomościami i opieki medycznej. Moje wieloletnie doświadczenie, pozwala szerzej spojrzeć na problemy ludzi oraz pomoc w ich rozwiązaniu.

Ze swojej strony  mogę  obiecać, że będę inicjatorem przedsięwzięć  i dołożę wszelkich starań by doprowadzić do  ich rozwiązania. Poniżej wymieniam niektóre z nich:

 • budowa placów zabaw, w miejscach, gdzie zamieszkują rodziny z dziećmi (jedna z nielicznych przy zbiegu ulic Jezierskiego i Małachowskiego);
 • otwarcie świetlicy dla seniorów;
 • informację miejską – zarówno w formie  telefonicznej, jak i  konsultacji osobistych;
 • wydzielenie pomieszczeń pod hospicjum;
 • należy sprawdzić, dlaczego  ogrodzone nowo powstałe osiedla,  nie wytyczyły ścieżek dla pieszych. W trosce o tzw. bezpieczeństwo, zapominamy o innych użytkownikach.

Jest to tylko niewielki wycinek problemów, z którymi borykamy się na co dzień, dlatego zachęcam do przeczytania programu wyborczego, który został zamieszczony na stronie www.impulsmiasta.pl.

Kandydatka do Rady Miasta Bolesławiec

Ewa Przyłuska

aleksander kudielkin
Aleksander Kudielkin

Drodzy współmieszkańcy, szanowni bolesławianie! Od samego początku powstania jestem zainteresowany inicjatywą Macieja Małkowskiego i Łukasza Molaka – IMPULS MIASTA. Inicjatywą, która otwiera realne perspektywy na lepsze miasto dla moich dzieci, moich wnuków. Miasto, które uważam za swoje i z którym jestem związany od prawie 40. lat. Ta inicjatywa, to energia, optymizm, wiara i czyste ręce i zamiary całej drużyny, wspierającej Impuls. I ja też w nią uwierzyłem, zwłaszcza że osobiście znam inicjatorów Impulsu. O sobie. Na dzień wyborów będę miał 62 lata i 2 dni. Jestem żonaty, mam dwie córki, pięcioro wnuków. Jestem samorządny i niezależny, gdyż od lutego przebywam na zasłużonej emeryturze, po przepracowaniu prawie 40 lat w zakładach KGHM. Jestem bezpartyjny, bo nigdy nie skusiłem się do żadnej. Dodatkowe 11 godzin, które dostałem do dyspozycji po przejściu na emeryturę, zamierzam wykorzystać, żeby IMPULS nie zboczył z ustalonych torów. Jak powiedziałem, jestem niezależny, samorządny i bezpartyjny. I z tego też powodu mam zamiar nadal golić się z komfortem, patrząc sobie prosto w oczy. Dziękuję za oddane głosy na mnie, na IMPULS, a najważniejsze – za udział w wyborach. Wasz Aleksander Kudielkin. 

klaudia witczak
Klaudia Witczak
Z wykształcenia architekt wnętrz, była asystentka europarlamentarzysty Jarosława Iwaszkiewicza. Przez ostatnie miesiące manager toru wyścigowego, aktualnie przygotowuje się do założenia własnej działalności gospodarczej.
Od kilku lat związana z środowiskiem wolnościowym.
Lubię ludzi, lubię działać, tworzyć i pomagać.
Angażuje się w akcje społeczne tj. Szlachetna Paczka czy WOŚP. Nie jest dla mnie ważne, kto jest organizatorem – liczą się ludzie i z tą świadomością idę przez życie.
W życiu kieruję się zasadami, mam kręgosłup moralny, który pomaga mi w podejmowaniu dobrych decyzji. Inwestuję w odkrywanie potencjału swojego i ludzi, którzy mnie otaczają, uważam, że szczerość i uczciwość są budulcami zaufania.
Nie krytykuję innych dla samej krytyki, szukam argumentów, oferuję kontrargumenty, które wprowadzają lepszą jakość – a tego właśnie oczekujemy od ludzi, którzy przyczyniają się do zmian w naszym mieście.
Chciałabym aby Radni cechowali się kreatywnością i energią, która wniesie ożywienie na spotkaniach RM, chęć do działania oraz zmian.
Nie bójmy się nowości!
Uważam, że podstawą Samorządu w XXI wieku jest publiczna informacja o decyzjach i ich kosztach, kreowanie miejsc pracy nie, poprzez rozwój biurokracji, a możliwość rozwijania przez mieszkańców Bolesławca ich własnej przedsiębiorczości.
Budżet partycypacyjny – to ważny aspekt w procesie rozwoju miasta, o który będę postulować.
Jakie kwestie są jeszcze dla mnie ważne?
Serdecznie zapraszam do kontaktu:

Mail: witczakklaudia@gmail.com
FB: www.facebook.com/KlaudiaMonikaWitczak/

Z wyrazami szacunku,
Kandydatka na Radną Miasta Bolesławiec
Klaudia Witczak

Okręg 2 – lista nr 18 – IMPULS MIASTA

Granice okręgu wyborczego

ALEJA TYSIĄCLECIA, ADAMA MICKIEWICZA, BARTOSZA GŁOWACKIEGO, BOLESŁAWA CHROBREGO, CIESIELSKA, EKONOMICZNA, FABRYCZNA, HUTNICZA, JAGIELLONÓW, JANA PAWŁA II, JULIUSZA SŁOWACKIEGO, KASZUBSKA, K.I.GAŁCZYŃSKIEGO, KRÓLOWEJ JADWIGI, MELCHIORA WAŃKOWICZA, MODŁOWA, OGRODOWA, PIASTÓW, PIOTRA I PAWŁA, PLAC WOLNOŚCI, POLNA, PRZEMYSŁOWA, SPOKOJNA, SPÓŁDZIELCZA, STAROSZKOLNA, STREFOWA, TADEUSZA KOŚCIUSZKI, ŻWIRKI I WIGURY.

iwona bojko
Iwona Beata Bojko
 • bolesławianka, absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu,
 • mężatka, mama świeżo upieczonego absolwenta szkoły wyższej, której zależy, aby młodzi ludzie wiązali życie zawodowe i rodzinne z miastem, z którego pochodzą;
 • zawodowo i społecznie związana z bolesławiecką kulturą, szczególnie jest mi bliski film i muzyka,
 • pomysłodawczyni i współkoordynatorka ogólnopolskiej imprezy muzycznej „Rock Blok w BOK” 

W latach 2004 – 2010 kierownik działu impresariatu i promocji BOK, a w latach 2010 – 2015 zastępca dyrektora BOK – MCC. Jednocześnie w okresie 2004 – 2015 szef programowy Kina Forum. W tym czasie odpowiadałam m.in. za:

 • koordynację imprez masowych, koncertów, spektakli, prowadzenie kina;
 • założenie Dyskusyjnego Klubu Filmowego‘dkfbok’ (działającego od 2007 r. do dziś), nagrodzonego statuetką dla Najlepszego DKF-u w Polsce ’2011, prestiżową nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina; 
 • organizację festiwali filmowych: „Twarze dużego ekranu”, „Festiwal Kina OFF”;
 • koordynację programu edukacyjnego Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej (realizowany od 2007 r. do dziś);
 • na zaproszenie PFDKF we wrześniu 2013 r, zasiadałam w jury Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych podczas 38.Festiwalu Filmowego w Gdyni;

Od listopada 2015 w BOK – MCC odpowiadam m.in. za współpracę ze stowarzyszeniami a także aplikację, realizację i rozliczanie projektów w ramach programów grantowych.

W Radzie Miasta chcę zajmować się kulturą i sprawami społecznymi. Zależy mi na powrocie do Bolesławca ważnych dla mieszkańców miasta i promujących Bolesławiec inicjatyw, m.in. Bluesa, Gliniady.

Chciałabym zadbać o stworzenie warunków sprzyjających współpracy, komunikacji i pobudzeniu aktywności obywatelskiej w tym obszarze. Zbudowanie systemu wsparcia i otaczania opieką merytoryczną lokalnych inicjatyw i działań kulturalnych. Kultura powinna łączyć, nie dzielić.

dorota bernat
Dorota Alicja Bernat

Wykonując swój zawód terapeuty prowadzę różne formy terapii zajęciowej w procesie rehabilitacji osób dorosłych niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi i somatycznymi. Całe moje życie zawodowe związane jest z niesieniem pomocy osobom wykluczanym społecznie. Moją pasją jest pływanie. Niejednokrotnie zdobywałam tytuły mistrzowskie w Polsce i zagranicą. Jestem instruktorem pływania dla dzieci i młodzieży, osób dorosłych w tym również niepełnosprawnych .

Bywam współorganizatorem i sędzią zawodów pływackich. Społecznie pełnię funkcje Prezesa utytułowanego Klubu Pływackiego MASTERS Bolesławiec, oraz w Kolegium Sędziowskim  jako Sędzia I stopnia Polskiego Związku Pływackiego we Wrocławiu.

Ponieważ jestem przekonana, że wszyscy ludzie są z tej samej Gliny, od 12 lat promuję Bolesławiec uczestnicząc we wszystkich krajowych i zagranicznych, autorskich wyjazdach z Gliniadą Bogdana Nowaka.

Zależy mi ,aby działać na rzecz godnego życia wszystkich mieszkańców naszego miasta,  niezależnie od wieku, płci, sprawności fizycznej i psychicznej. Pragnę położyć nacisk na likwidację barier architektonicznych i społecznych, oraz stworzenie systemu alarmowego całodobowego dla osób samotnych i chorych. Będę działać również na rzecz utworzenia mieszkań chronionych dla osób wymagających wsparcia w dążeniu do godnej i samodzielnej egzystencji. Chciałabym również działać na rzecz rozwiązywania problemów porzuconych i źle traktowanych zwierząt.

bartosz chodyra
Bartłomiej Chodyra

35 lat, bolesławianin od urodzenia.

Prywatnie szczęśliwy mąż Marii oraz ojciec trzech wspaniałych impulsów do działania (Liwii, Neli i Pawła).

Zawodowo związany ze sportem i nowymi technologiami. Wykształcenie pedagogiczne i  techniczne, absolwent AWF Wrocław i Politechniki Wrocławskiej, stypendysta IUSM Roma oraz ULPGC Las Palmas. Przedsiębiorca, właściciel Tenis Park Bolesławiec.

Zdecydowałem się kandydować do Rady Miasta Bolesławca, ponieważ poza lokalnymi sprawami mieszkańców z okręgu 2 chciałbym zadbać w naszym mieście o system opieki zdrowotnej, kulturę fizyczną, jawność działań samorządu oraz zaproponować wizję współczesnego Bolesławca opartego na nowych technologiach. 

Mam marzenie, aby Bolesławiec dysponował właściwą opieką medyczną – zdrowie na pierwszym miejscu.

 • partycypacja miasta oraz pozostałych gmin powiatu w kosztach utworzenia nowoczesnego szpitala – w naszych rodzinach nie oszczędzamy w wydatkach na zdrowie – dlaczego samorządowcy oszczędzają w tak ważnej sprawie? Zmieńmy to!
 • utworzenie systemu teleopieki i  wzywania pomocy dla osób starszych

Mam marzenie, aby bolesławianie nie tylko mieli nowoczesne obiekty sportowe,  ale brali czynny udział w kulturze fizycznej naszego miasta.

Mam marzenie, aby działania organów samorządowych były jawne- według badań naukowych to jedyna skuteczna metoda walki z nieuczciwością, nepotyzmem i tworzącymi się układami.

 • utworzenie elektronicznego publicznego rejestru umów miasta i spółek miejskich;
 • regularne publikowanie aktualnego długu miasta oraz podmiotów zależnych;
 • przyrzeczenie publiczne o rezygnacji z mandatu radnego w przypadku wykrycia nepotyzmu.

Mam marzenie, aby Bolesławiec znalazł się w grupie innowatorów, a nie naśladowców, w zarządzaniu samorządem.

 • zaproponowanie idei inteligentnego miasta – SMART CITY (aplikacja mobilna dla Bolesławca, eliminacja korków poprzez inteligentne sterowanie sygnalizacją i monitorowanie miejsc parkingowych online, czujniki antysmogowe, itd.)
 • wprowadzanie rozwiązań opartych na technologii łańcucha bloków (blockchain):
  • waluta lokalna – wielkie wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców i duże oszczędności dla mieszkańców;
  • możliwość płacenia podatków walutami wirtualnymi (kryptowalutami);
  • zaproponowanie płynnej demokracji (liquid democracy), również z wykorzystaniem budżetu obywatelskiego.
iwona jasinska
Iwona Jasińska

Szanowni Bolesławianie, Znajomi, Przyjaciele, Sympatycy

Mam 41 lat. Od urodzenia jestem bolesławianką. Mieszkałam przy ulicach: Jana Pawła II, Buczka (Tadka Jasińskiego), Śluzowej, a obecnie przy Jagiellonów.

Kandyduję do Rady Miasta Bolesławca, aby wspomóc Impuls Miasta, bo uważam, że za dużo decyzji dotyczących Ciebie podejmowanych jest bez Twojego udziału, bez Twojej wiedzy oraz zgody.

Z wykształcenia jestem inżynierem zarządzania, ale moja pasja i praca, to własna działalność gospodarcza. Od 9 lat prowadzę sklep internetowy z ekologicznymi produktami: www.zdrowekosmetyki.com.pl

Uważam, że w Bolesławcu brakuje Twoich pomysłów i impulsu do nowych działań. W naszym mieście jest wielu takich jak TY – pasjonatów, przedsiębiorców, doświadczonych sportowców, architektów, nauczycieli, artystów, rodziców i dzieci, wystarczy Was wysłuchać oraz wesprzeć Wasze pomysły i inicjatywy – a na pewno nasze miasto będzie lepszym miejscem do życia.

Jeśli tak jak ja, popieracie społeczne inicjatywy i chcecie mieć wpływ na decyzje miejskie, proszę zagłosujcie na mnie.

Mój pomysł na rozwój i impuls w mieście, to INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, a jaki jest Twój?

Głos na mnie, to Twoje miejsce w radzie.

anna gajewska
Anna Gajewska

Jestem już na emeryturze. Z wykształcenia jestem technikiem ekonomistą.

Mieszkam w Bolesławcu ponad 40 lat. Wychowałam samotnie troje dzieci i jestem szczęśliwą babcią dziesięciorga wnucząt. Nigdy nie należałam do żadnej partii. Wysunięcie mojej kandydatury na radną do rady miasta przez mieszkańców mojego osiedla było dla mnie zaskoczeniem.

Liczne podpisy mieszkańców Bolesławca pod listą mojej kandydatury i rozmowy z nimi uświadomiły mi, że wspólnie możemy wiele zmienić na lepsze w wielu aspektach naszego życia. Gdzie często jesteśmy bezsilni i natrafiamy na przysłowiowy „mur” .

Dlatego też będę wspierać ambitny program kandydata na Prezydenta Miasta Bolesławiec Macieja Małkowskiego – prawnika, bezpartyjnego i wolnego od układów.

Jak również na początek chcę zacząć od potrzeb mojego osiedla:

 1. Priorytetem jest usunięcie przystanku autobusowego MZK z naszej ulicy Jana Pawła II. zajmując nasz parking na przystanek autobusowy. Jest przystanek 100m dalej na pętli – przy  Gałczyńskiego oraz następny w odległości ok. 200 metrów.

Ulica ta jest wąską wewnętrzną ulicą osiedla pomiędzy blokami – i jest zbyt wąska. Ciasną uliczką przejeżdża 5 linii autobusowych w obydwie strony, czyli 10 autobusów, które uszkadzają nasze samochody osobowe zaparkowane przy ulicy, nie ponosząc żadnych konsekwencji. Wzmożony ruch drogowy, przebiegające dzieci szkolne przez ulice stwarza wysokie zagrożenie dla życia .

Ryk autobusów budzi mieszkańców już o godz. 5:00  i wyją przez cały dzień  do późnych godzin nocnych – emitując masowo spaliny i częstując ich ołowiem, który robi szkody na zdrowiu mieszkańców i ich dzieci. Jest też szkoła przez ulicę i gwar dzieci do godz. 15:00, ale to co zafundowano po układach i bez zgody mieszkańców dłużej nie da się tolerować. Trzeba odzyskać spokój i zdrowsze powietrze aby jakoś normalnie żyć.

 1. Należy zmienić  nazwę naszej ulicy z  Jana Pawła II… na – św. Jana Pawła II – bo  tak powinna brzmieć nazwa  naszej ulicy od momentu  beatyfikacji naszego Wielkiego świętego Polaka i Papieża, który jest chlubą naszego narodu.
 2. Pragnę się przyczynić do uratować przed totalnym samozniszczeniem obiektu sakralnego, pięknego kościółka – kapliczki – styl neogotycki w architekturze, który znajduje się na terenie Szpitala Psychiatrycznego. Był on wykorzystywany swego czasu jako stolarnia dla  szpitala. Ku mojej radości i w trosce o ten obiekt usłyszałam też głos jednej z moich sąsiadek. Może uda nam się uratować to piękne dzieło neogotyckiej architektury.

    

Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom mojego okręgu wyborczego, którzy podpisując listę kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Małkowskiego – IMPULS MIASTA, zaufali i udzielili mi poparcia na kredyt. 

Każdy Wasz głos oddany na mnie – to dla mnie wyzwanie i zobowiązanie.

Z radością czekam również na Wasze dalsze postulaty – razem możemy więcej.

jan czajkowski
Jan Czajkowski

“Myśl globalnie, działaj lokalnie” Urodziłem się i mieszkam w Bolesławcu. Mam 37 lat. Ukończyłem studium informatyczne o prof. Programowanie komputerów i UTK. Pracuję jako kierowca. W swoim mieście chcę pomóc ludziom biednym i bezdomnym w postaci organizacji zbiórek potrzebnych środków (jedzenie, ubrania). Pragnę również zająć się problemem parkingów oraz komunikacją.

mirosaw schreiber
Mirosław Schreiber

42-letni bolesławianin, przedsiębiorca, Prezes Klubu Sportowego Granica, który wierzy i chce, że można ulepszyć funkcjonowanie naszej małej bolesławieckiej ojczyzny.

Startuję z KWW Macieja Małkowskiego – Impuls Miasta, aby Bolesławiec stał się miastem, w którym nie tylko można wydać pieniądze, ale też znaleźć pracę, zarabiać i godnie żyć.

Okręg 2 miejsce na liście nr 7.

Poniżej główne postulaty jako kandydata na radnego do rady miasta:

1. Minimalizacja lokalnych podatków.

2. Miasto bez barier.

3. Wprowadzenie elektronicznego i dostępnego publicznie rejestru umów miejskich.

4. Przemyślane remonty dróg.

5. Usprawnienie organizacji ruchu w mieście.

6. Likwidacja płatnych parkingów w mieście i uprzywilejowanych miejsc parkingowych przeznaczonych dla urzędników, radnych itp.

7. Wprowadzenie obowiązkowych i wiążących konsultacji z mieszkańcami.

8. Lepsza dostępność do obiektów sportowych.

9. Konsolidacja spółek miejskich.

10. Więcej drzew i krzewów.

Okręg 3 – lista nr 18 – IMPULS MIASTA

Granice okręgu wyborczego

ADAMA ASNYKA, ALEJA WOJSKA POLSKIEGO, ARTYLERYJSKA, BIELSKA, BRONISŁAWA KOSIBY, CICHA, CZESŁAWA MIŁOSZA, DZIECI WRZEŚNI, EMILII PLATER, GABRIELA NARUTOWICZA, GEN. FRANCISZKA KLEEBERGA, GENERAŁA WŁADYSŁAWA ANDERSA, GÓRNIKÓW, HELENY I WINCENTEGO TYRANKIEWICZÓW, HUGO KOŁŁĄTAJA, IGNACEGO ŁUKASIEWICZA, JANA KILIŃSKIEGO, KAROLA MARCINKOWSKIEGO, KAROLA MIARKI, KASZTANOWA, KONRADOWSKA, KRESÓW II RP, KRÓTKA, ŁASICKA, MARII KONOPNICKIEJ, MIKOŁAJA KOPERNIKA, MIKOŁAJA REJA, MURARSKA, NIEPODLEGŁOŚCI, PARKOWA, PLAC KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI, PLAC KSIĘDZA PRAŁATA WŁADYSŁAWA RĄCZKI, PLAC MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, PLAC POKOJU, PODGÓRNA, SAPERSKA, SŁONECZNA, STEFANA OKRZEI, STEFANA STARZYŃSKIEGO, STEFANA ŻEROMSKIEGO, TADKA JASIŃSKIEGO, WOJCIECHA KORFANTEGO, ZAGŁOBY, ZAUŁEK, ZIELONA, ZYGMUNTA AUGUSTA.

maciej malkowski
Maciej Małkowski

Nazywam się Maciej Małkowski, mam 42 lata. Jestem szczęśliwym mężem i dumnym tatą dwóch córek. Z wykształcenia jestem prawnikiem, a od urodzenia bolesławianinem. W latach 2007-2010 pełniłem funkcję wiceprezydenta Bolesławca. Byłem i jestem bezpartyjny. Aktualnie, z woli mieszkańców Bolesławca, wypełniam mandat radnego Rady Powiatu, w której nie będąc w układzie władzy zwracam uwagę rządzących na ważne dla mieszkańców sprawy. Zdecydowałem się kandydować w wyborach Prezydenta Bolesławca i Rady Miasta, ponieważ podobnie jak wielu z nas, czuję, że Bolesławiec potrzebuje zmian. Uważam, że obóz władzy w Bolesławcu stał się zamkniętym układem, który należy rozszczelnić i otworzyć na bolesławian. Dlatego właśnie rok temu powstała niezależna inicjatywa IMPULS MIASTA, z ramienia której proponujemy Państwu kandydatów do Rady Miasta i Powiatu. Owi kandydaci to nasi sąsiedzi i współmieszkańcy, a nie tzw. „partia miejskich i powiatowych prezesów oraz dyrektorów”. Zaufajmy im, zaufajmy sobie. Chcemy dać miastu nową energię, której w ostatnich latach jest zdecydowanie zbyt mało.

Dziękuję, Państwa głos oddany na mnie to zaszczyt i zobowiązanie. Proszę obdarzcie zaufaniem kandydatów na radnych Impulsu Miasta.

Kandydat na Prezydenta Bolesławca.

podpis maciej

ariel orlowski
Ariel Orłowski

Nazywam się Ariel Józef Orłowski i mam 33 lata. Urodziłem się w Bolesławcu w 1985 roku.Tu mieszkam i pracuję.

Głównie w Bolesławcu i jego okolicach mam rodzinę, przyjaciół i znajomych.Jestem szczęśliwym ojcem dwójki dzieci.Uważam siebie za osobę pozytywnie nastawioną do otaczającego świata.

Moim hobby jest poznawanie kultur, podróżowanie oraz czytanie książek z zakresu zarządzania i medycyny holistycznej.

Uważam, że moim największym sukcesem jest ściągnięcie na teren Dolnego Śląska innowacyjnego programu edukacyjnego “KLUCZ DO UCZENIA SIĘ” wg teorii rosyjskiego psychologa Lwa Wygotskiego.

Program ten jest wszechstronnym, unikalnym i nowoczesnym narzędziem pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Dzięki wysiłkowi mojego zespołu Bolesławiec jest pierwszym miastem na Dolnym Śląsku, gdzie funkcjonują przedszkola z tak uznanym na całym świecie narzędziem.

Jeżeli zostanę wybrany na radnego do Rady Miasta Bolesławiec, chciałbym zająć się następującymi sprawami:

1. Zrobię wszystko, aby rozwiązać problem opieki nad dziećmi do lat 3. Nowy miejski żłobek oraz finansowe wsparcie podmiotów prywatnych rozwiąże problem.
2. Będę propagował potrzebę budowy parków do STREET WORK OUT’u.
3. Chcę aby w mieście powstały niewielkie ogrodzone przestrzenie dla naszych czworonogów, tak aby mogły się bezpiecznie wybiegać na bolesławieckich osiedlach.

4. Chcę inicjować do działania liderów zakładających stowarzyszenia i fundacje – będę łącznikiem pomiędzy urzędem, a grupami zaangażowanych w dany cel ludzi.

5. Chcę nadać nowy wymiar bolesławieckim parkom, tak aby były naszą dumą i wizytówką (w pierwszej kolejności: park
Bulwaru nad Bobrem, las przy Jeleniogórskiej oraz las za osiedlem Piastów).

6. Widzę potrzebę organizacji przez miasto Akademii Świadomego Rodzica –  chcę kontynuować pomysł realizacji szkoleń i wykładów dla rodziców z Bolesławca. Zakres szkoleń obejmowałby np. emocje dzieci, wpływ urządzeń typu tablet, telefon itp. na zachowanie etc.

7. Chcę wspierać Rodziców dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności.

8. Chcę zaktywizować osoby najstarsze, organizując im wiele aktywności i  włączając  w różne czynności np. związane z opieką nad najmłodszymi 🙂

9. Chcę powołać Centrum Wolontariatu.

Jeżeli popierają Państwo moje założenia programowe, bardzo proszę o wzięcie udziału w najbliższych wyborach i wybór mojej osoby. Dziękuję.

rafal kotlarski
Rafał Kotlarski

Lat 45, żonaty, troje dzieci, wykształcenie średnie. Od 11 lat własna działalność gospodarczą. W latach 2005-2006 r. inicjator imprez pracowniczych. W 2012 – 2013r. Wolontariusz – Instruktor w pracowni artystycznej w Ośrodku Resocjalizacji w Iwinach. Od 2015 r. współzałożyciel i prezes Stowarzyszenia Turystyki Regionalnej „WĘDROWIEC”.

Organizator i przewodnik dziesiątek wycieczek w latach 2015-2018 dla Grupy wędrownej „Bolesławiec i okolice”, Grupy aut 4×4 „OFF ROAD Bolesławiec”, wielu rajdów regionalnych oraz biwaków integracyjnych. Inicjator akcji „Sprzątanie Świata”.

W 2015 r. Koordynator  radów i instruktor Nordic Walking dla Szkoły Specjalnej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, oraz Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych jak również warsztatów szkolnych. Prywatnie: Wychowanek 62 Kompani Specjalnej w Bolesławcu, w 1995r. odznaczony wojennym, brązowym medalem ONZ, survivalowiec. Z zamiłowania wieczny wolontariusz.

Szanowni mieszkańcy Bolesławca

Obecnie jesteśmy społeczeństwem przepracowanym, wiecznie zabieganym, bez czasu dla siebie, rodzin i przyjaciół. Często w stresie i wzajemnej rywalizacji. Zauważam potrzebę wyjścia na chwilę z natłoku ważnych spraw i zrobienia czegoś dla siebie, odskoczni, wypoczynku. Praca jest bardzo ważna, ale życie jest tylko jedno. Jako przewodnik wolontariusz zauważam stałe i coraz to większe potrzeby na coraz to różne formy relaksu, jak również spore możliwości naszego regionu.

Dlatego postanowiłem kandydować do Rady Miasta Bolesławca. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie chcę zbudować dla miasta Bolesławiec Platformę Turystyczną, dzięki której każdy będzie mógł znaleźć aktywność dla siebie.

Mój program wyborczy dotyczy nie tylko ludzi zdrowych, ale również dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Utworzenie Miejskiej Interaktywnej Mapy Bolesławca, dla osób na wózkach inwalidzkich, zdecydowanie pozwoli na rozwiązanie wielu problemów komunikacji i bezpieczeństwa.

Z uwagi na własne doświadczenie twórczo-artystyczne i wolontariackie, chcę również zaangażować się we wsparcie powstających ruchów społecznych sportowych, kulturowych, artystycznych, dobroczynnych.

Kandyduję, gdyż jako działacz wolontariusz nie mam możliwości ingerencji w decyzje i wspierania Bolesławian. Jestem przekonany, że utworzenie Platformy Turystycznej Bolesławca da mnóstwo możliwości na rozwój pasji oraz integracji pokoleń.

Głosując na mnie, będziecie Państwo głosować na siebie. Dlatego że: JA NIE OBIECUJĘ, JA JUŻ TO ROBIĘ.

ireneusz szwedo
Ireneusz Szwedo

Mam 56 lat, żona Ewa, troje dzieci. Nigdy nie byłem w żadnej partii. Wykształcenie średnie techniczne, zawód technik pokładowych urządzeń radioelektronicznych. Przepracowałem szesnaście lat w lotnictwie i tyle samo jako operator oczyszczalni ścieków w Bolesławcu. Za walkę z patologiami w PWiK zmuszony zostałem do zwolnienia się z pracy.

Głównym celem mojego startu w wyborach jest m. in. dążenie do wyeliminowania nieprawidłowości w spółkach miejskich, upodmiotowienie pracowników najniższego szczebla tych spółek, równe traktowanie różnego rodzaju organizacji, stowarzyszeń sportowych i kulturalnych, pomoc ludziom starszym przez wzmocnienie wolontariatu oraz dbanie o stan dróg, zwłaszcza tych od lat zaniedbywanych. Myślę, że współpraca z IMPULSEM MIASTA pozwoli na osiągnięcie stawianych sobie zadań.

Tak jak Albert Einstein uważam, że TYLKO ŻYCIE DLA INNYCH WARTE JEST TEGO, ABY JE PRZEŻYĆ.

Kontakt www.ireneusz.szwedo.info tel.579528043

jolka
Jolanta Anasiewicz

Jestem kandydatką na radną do Rady Miasta Bolesławca z Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Małkowskiego – Impuls Miasta. Znajdziecie mnie państwo w okręgu nr 3, pozycja nr 5. Zdecydowałam się iść do wyborów z Impulsem Miasta, ponieważ tworzą go ludzie, którzy chcą konkretnie działać oraz autentycznie słuchać głosu zwykłych mieszkańców Bolesławca. Intensywne działanie nie jest mi obce. Jako sportowiec wiem, co to systematyczna i ciężka praca – nad sobą i nad moimi podopiecznymi.

Jestem od 30 lat trenerką fitness, instruktorką sportową i trenerką personalną oraz propagatorką zdrowego stylu życia wśród dorosłych, a także wśród dzieci i młodzieży. Jestem trzykrotną mistrzynią Polski w trójboju siłowym, członkiem kadry Polski w trójboju siłowym „Zakopianka”, wielokrotną Mistrzynią Świata Powerlifting oraz Rekordzistką Świata Powerlifting. Byłam kilkakrotnie wyróżniona za zasługi dla promocji miasta Bolesławca. Również charytatywnie poświęcam wiele czasu na krzewienie wśród mieszkańców miasta i powiatu zasad, które pozwalają cieszyć się na co dzień zdrowiem i kondycją. „Przyjemne uczucie, gdy wiesz, że zrobiłaś coś, aby stać się lepszą” – to myśl, która motywuje mnie do pełnego zaangażowania w kolejny rozpoczęty dzień. Mam wielką energię i wiele pomysłów, mam Impuls do prawdziwego, konkretnego działania.

Jako radna chcę zająć się: – promowaniem zdrowego stylu życia w przedszkolach i szkołach, – dbaniem o sprawność i kondycję młodych ludzi, np. poprzez zachęcanie do sportowych zajęć pozalekcyjnych (udział w projektach i pozyskiwanie pieniędzy na pozalekcyjne zajęcia dla młodzieży) – odbudową sportu seniorskiego i potęgi bolesławieckiego sportu, chcę wspierać i słuchać stowarzyszeń promujących sportowe i pro-zdrowotne działania; chcę także zawiązać Stowarzyszenie Trójboju Siłowego, w odpowiedzi na duże zainteresowanie tą dyscypliną (to powrót do idei i działań, które w przeszłości istniały!) – rozwojem, promocją i wdrożeniem idei budżetu obywatelskiego! Mieszkańcy przecież mają prawo decydować co się dzieje z ich pieniędzmi. Proszę Państwa o wsparcie i oddanie swojego głosu na mnie 21 października 2018 roku. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie. Jolanta Anasiewicz – Impuls Miasta.

kamila wyspianska
Kamila Wyspiańska

Szanowny wyborco. Chciałam zaprezentować się jako jedna z kandydatek do Rady Miasta Komitetu Wyborczego wyborców Macieja Małkowskiego – IMPULS MIASTA.

Mam 25 lat i od urodzenia mieszkam w Bolesławcu. Jestem szczęśliwą żoną i matką 3-letniego chłopca. Z wykształcenia jestem inżynierem logistyki, obecnie kontynuuję naukę na poziomie  studiów magisterskich na kierunku finanse i rachunkowość. Na co dzień jestem pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy, dzięki czemu znam lokalny rynek pracy.

Zaproszona do kandydowania przyjęłam propozycję, ponieważ jako młoda osoba uważam, że najwyższy czas na zmiany, czas na dobry impuls w dobrym kierunku dla Bolesławca a przede wszystkim dla bolesławian. Zgadzam się z wizją programu zaprezentowanego przez Macieja Małkowskiego – programu stawiającego zdecydowanie na podniesienie poziomu życia mieszkańców naszego miasta i wzmocnienie pozycji kreatywnej przedsiębiorczości.

anna szandrowska
Anna Szandrowska

Mam 44 lata, jestem mężatką, mamą 2-ki dzieci, bezpartyjna, wykształcenie średnie.

Jestem bolesławianką od urodzenia. Tutaj mieszkam i tutaj pracuję. Kandyduję ponieważ uważam, że nasze Miasto potrzebuje zmian; zasługuje na nowe horyzonty oraz świeże spojrzenie na sprawy nas – Mieszkańców Bolesławca. Zasługuje na Impuls, który zmieni naszą małą Ojczyznę.

Jako kobieta szczególną uwagę zwracam na socjalną stronę życia Bolesławian, na najbardziej potrzebujących np.:

• żłobki i przedszkola dla najmłodszych,

• edukacja naszych dzieci

• wsparcie dla inicjatyw pro zwierzęcych

• aktywizacja Seniorów, wykorzystanie ich doświadczenia

Uważam, że ten aspekt jest w Bolesławcu mocno pomijany i jako taki wymaga większej atencji ze strony Rady Miasta.

Bardzo mocno będę zabiegała o wdrożenie Programu Budżetów Obywatelskich w Naszym Mieście. Program sprawdza się we wszystkich miastach w których działa – np. Wrocław, Legnica. Dzięki niemu Mieszkańcy mogą zgłaszać własne pomysły na zmiany.

My, Kobiety mamy zbyt mały wpływ na życie naszego Bolesławca, przez to, że nasze interesy jako mieszkanek są reprezentowane w Radzie Miasta w bardzo ograniczonym zakresie.

Chcę żebyśmy mieli realny wpływ na to co dzieje się w Naszym Mieście.

W razie pytań zapraszam do kontaktu: anna.szandrowska@gmail.com; tel. 502719817. Chętnie odpowiem na Państwa pytania.

Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy. Okręg Wyborczy nr. 3 pozycja na liście nr. 8

Hasło wyborcze: „Kobiecy Punkt Widzenia”

micha mrawczewski
Michał Krawczewski

Nazywam się Michał Krawczewski, na codzień zajmuję się pracą w teatrze, po pracy studiuję oraz realizuje się jako muzyk. Widzę i słyszę od młodych ludzi ze swojego otoczenia czego im brakuje w Bolesławcu, dlaczego wolą wyjechać na weekend do większych miast i spędzać tam czas i rozwijać swoje pasje. Chciałbym stworzyć warunki do rozwoju artystycznego młodych ludzi, którzy chcą, a nie mają możliwości lub środków na realizację swoich pasji, często marnuje się tak wiele talentów w naszym mieście. Dlatego zdecydowałem się kandydować na radnego z listy Impulsu Miasta, bo wierzę, że Maciej Małkowski stworzy możliwości dla rozwoju dla młodych artystów i nie tylko.

Okręg 4 – lista nr 18 – IMPULS MIASTA

Granice okręgu wyborczego

1 MAJA, 10 MARCA, ALEJA PARTYZANTÓW, ARMII KRAJOWEJ, BANKOWA, BOBROWA, BOHATERÓW GETTA, BOLESŁAWA KUBIKA, BOLESŁAWA PRUSA, BRACI ŚNIADECKICH, DOLNE MŁYNY 1A-5, FRYDERYKA CHOPINA, GARNCARSKA, GDAŃSKA, GEN.WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO, GÓRNE MŁYNY, GRUNWALDZKA, HENRYKA SIENKIEWICZA, IGNACEGO DASZYŃSKIEGO, IGNACEGO DOMEYKI, IGNACEGO PADEREWSKIEGO, JANA MATEJKI, JANA SOBIESKIEGO, JANUSZA MEISSNERA, JELENIOGÓRSKA, JÓZEFA WYBICKIEGO, K.K. BACZYŃSKIEGO, KARKONOSKA, KARPECKA, KOMUNY PARYSKIEJ, KOŚCIELNA, KWIATOWA, LEŚNA, LUBAŃSKA, LUDWIKA PASTEURA, MAGISTRACKA, MAJORA “HUBALA”, MAŁA, MARCINA OPITZA, MASARSKA, MAZOWIECKA, MICHAŁA DRZYMAŁY, MICHAŁA KUTUZOWA, MIKOŁAJA BRODY, MJR. HENRYKA SUCHARSKIEGO, OBROŃCÓW HELU, OBROŃCÓW WESTERPLATTE, ORLA, ORLĄT LWOWSKICH, PIASKOWA, PIOTRA SKARGI, PLAC PIASTOWSKI, PLAC ŚWIĘTEGO KRZYŻA, PLAC ZAMKOWY, POD LASEM, POMORSKA, POWSTAŃCÓW WARSZAWY, RAJSKA, ROBOTNICZA, RONDO JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO, ROTMISTRZA PILECKIEGO, RYNEK, RZEMIEŚLNICZA, SĄDOWA, SIERPNIA 80, SPORTOWA, STANISŁAWA DĄBKA, STEFANA BATOREGO, SZKOLNA, ŚLUSARSKA, ŚLUZOWA, TAMKA, TARGOWA, TEATRALNA, WARSZAWSKA, WĄSKA, WESOŁA, WILLOWA, WINCENTEGO WITOSA, WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA, WŁADYSŁAWA REYMONTA, ZACISZE, ZBIGNIEWA HERBERTA, ZGORZELECKA, ZWYCIĘSTWA, ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

dominik chodyra
Dominik Chodyra

39 lat, bolesławian.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trojga dzieci.

Zawodowo lekarz stomatolog, absolwent Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Właściciel i kierownik medyczny kliniki stomatologicznej – Chodyra Clinic.

Doświadczenie samorządowe zdobywał jako Radny Rady Miasta Bolesławiec V kadencji w latach 2006 – 2010. W tym czasie był  członkiem Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych.

W roku 2010 kandydat na Prezydenta Miasta Bolesławiec

W Radzie Miasta poza realizowaniem programu Impulsu Miasta chciałbym zajmować się sprawami mieszkańców z mojego bliskiego i dalszego sąsiedztwa. Remontem  i budową “zapomnianych” dróg. Zwiększeniem bezpieczeństwa w nieeksponowanych zakątkach miasta.

Marzę by moje dzieci rosły i rozwijały się w NOWOCZESMY I BEZPIECZNYM MIEŚCIE.

joanna galkus
Joanna Gałkus

Mam 41 lat i od trzeciego roku życia mieszkam w Bolesławcu. Jestem żoną i mamą. Mam dwie córki. Z wykształcenia jestem technikiem ekonomistą, ale moje doświadczenia zawodowe dotyczą branży odzieżowej, banku, a obecnie prowadzę własną działalność gospodarczą. Jestem groomerem, czyli zajmuję się pielęgnacją zwierząt. To praca i pasja. Robię to, co sprawia mi przyjemność. Pomoc stowarzyszeniom opieki nad zwierzętami, budowa ogródków spacerowych dla psów, tym min. chcę się zająć jako Radna. 

Nie jestem politykiem, 
tu mieszkam, pracuje, odpoczywam. 
Tu chcę żeby zostały moje dzieci. 
Bolesławiec, Miasto dla ludzi-ludzie dla miasta. 

wojciech zimorski
Wojciech Zimirski

Mgr Administracji, konsultant medyczny, 41 lat, żonaty, 3 dzieci.

Oddajmy najważniejszy głos mieszkańcom, aby mogli decydować na temat swojej ulicy i dzielnicy w naszym mieście.

Doinwestujmy i unowocześnijmy szpital, aby nasi pacjenci mieli profesjonalną opiekę.

Dajmy szansę młodym i ambitnym ludziom na pracę i awans w spółkach miejskich.

katarzyna kuczynska
Katarzyna Kuczyńska

Bezpartyjna kandydatka do Rady Miasta Bolesławiec

Mam 45 lat, jestem mężatką, matką czwórki dzieci oraz waszą sąsiadką. Jestem kobietą pracująca zawodowo i tak jak Wy borykającą się z problemami dnia codziennego, które w pewnym zakresie możemy wspólnie zmienić na lepsze. Pomoże nam to podnieść komfort życia w naszym okręgu wyborczym i nie tylko. Jako zwyczajna mieszkanka naszego miasta, rozumiem dobrze potrzeby przeciętnego bolesławianina, i chciałabym być waszym głosem w walce o lepsze jutro.

Jeśli państwo obdarzycie mnie zaufaniem i oddacie na mnie głos, zobowiązuję się do wypełnienia punktów mojego programu wyborczego, który obejmuje następujące zagadnienia:

– wsparcie dla rodziców młodych sportowców, które może obejmować dofinansowania zajęć sportowych dla dobrze rokującej sportowo młodzieży.

– zagospodarowanie placu przy ulicy Śluzowej, z przeznaczeniem na parking dla mieszkańców oraz przyjezdnych. Podjęcie wraz z państwem, wspólnej decyzji odnośnie drugiej części placu, moją propozycją będzie utworzenie tam części rekreacyjnej dla dzieci oraz dorosłych

– umożliwienie młodym matkom lepszego startu zawodowego poprzez utworzenie nowych żłobków, z możliwością dofinansowania.

adam faltyn
Adam Faltyn

Bolesławianin, bezpartyjny. Pasjonat lokalnej historii, wiele lat związany z Bolesławieckim Muzeum Ceramiki. Obecnie pracownik międzynarodowej korporacji. Zdecydowałem się na start w wyborach, bo wierzę, że miasto zasługuje na zmiany.

Obecne władze nie proponują niczego co zahamuje proces wyludnienia miasta i w konsekwencji odpływu inwestorów. Chciałbym, aby Bolesławiec nie stał się sypialnią dla ludzi pracujących za granicą, zatrzymajmy młodych kreatywnych, stwórzmy dla nich godziwe warunki życia.

Obecnie zamknięty układ władzy ustabilizowany przez ostanie szesnaście lat wspiera wybrane jednostki kosztem innych. Potencjał miasta tkwi w zdolnych mieszkańcach Bolesławca, uwolnijmy pasje, dajmy impuls do działania.

renata janowicz wroblewska
Renata Jachowicz – Wróblewska

Lat 35, urodzona w Bolesławcu i od zawsze związana z tym miastem. Bezpartyjna. Wykształcenie wyższe ekonomiczne.

Jestem energiczną, pełną odwagi, otwartą na innych, zaangażowaną w pracę i we wszystko co robię oraz doskonale zorganizowaną osobą. Moje atuty to umiejętność słuchania innych i utożsamianie się z ich problemami, w których zawsze staram się pomóc.

Te cechy bardzo pomogły mi w współtworzeniu kilku inicjatyw dla mieszkańców Bolesławca. Byłam współorganizatorem Hard Core Festiwalu skierowanego do młodych ludzi, Marszu Dla Życia i Rodziny, Orszaku Trzech Króli. Pomagałam także w tworzeniu imprezy andrzejkowej i sylwestrowej, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Pomagam wszędzie tam, gdzie jestem potrzebna i gdzie mam taką możliwość.

Chciałabym wspierać wielodzietne rodziny i matki samotnie wychowujące, aktywnie działać na rzecz poprawy bytu mieszkańców najbardziej potrzebujących, gdyż temat jest mi znany „od podszewki”.

Uważam, że nadszedł czas na zmiany w naszym mieści. Aby one nastąpiły, wystarczy jeden impuls.

krzysztof gorecki 1
Krzysztof Górecki
 1. Zwycięstwo w turnieju 1 z 10.
 2. Przewodnik turystyczny (górski sudecki).
 3. Wieloletni nauczyciel historii i geografii.
 4. Działacz PTTK.
 5. Uczestnik komisji Zakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Bolesławcu.

Program dla Bolesławca:

 1. Stop korupcji – wyjaśnienie nieprawidłowości przy sprzedaży placu przy u. Zgorzeleckiej.
 2. Edukacja – małoliczne klas i jednozmianowe szkoły.
 3. Turystyka – zdrowy tryb życia.
 4. Wsparcie miasta dla szpitala powiatowego.
 5. Wsparcie sportu wyczynowego.
 6. Finansowe wsparcie dla osób starszych, samotnych i chorych.

Kandydaci na Radnych Powiatu

OKRĘG 1 (OBSZAR MIASTA BOLESŁAWIEC) – lista nr 16 – IMPULS MIASTA

jacek luczkowski
Jacek Łuczkowski

52 lata. Żonaty, dorosły syn.  Kandydat KWW Macieja Małkowskiego Impuls Miasta do Rady Powiatu.

Okręg Bolesławiec – Miejsce 1

Z wykształcenia prawnik z zamiłowania instruktor piłki siatkowej, społecznik , działacz sportowy, współzałożyciel i prezes Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego Bolesławiec, pasjonat sportu. 

Szanowni Państwo,

Działając od sześciu lat społecznie jako prezes klubu sportowego, poznałem z jakimi problemami borykają się mieszkańcy naszego powiatu. Jestem społecznikiem, który chce reprezentować interesy zwykłych mieszkańców. Będę działać odpowiedzialnie, rzetelnie, konsekwentnie   na rzecz szybkiego i solidarnego rozwoju powiatu bolesławieckiego. Razem zrobimy więcej. Liczę na Państwa głos. 

Będąc radnym chciałbym działać na rzecz:

poprawy bezpieczeństwa mieszkańców,  zwiększenia patroli pieszych, poprzez dofinansowanie systemu służb ponadnormatywnych funkcjonariuszy Policji ze środków samorządu terytorialnego,

  tworzenia optymalnych warunków dla rozwoju bolesławieckiego szkolnictwa, zwłaszcza zawodowego,

  bezpłatnego udostępniania hal sportowych  dla dzieci i młodzieży trenującej w klubach i stowarzyszeniach realizujących zadania publiczne,

– opracowania wspólnie z Gminą Miejska programu stypendialnego dla sportowców,

– zwiększenia środków w ramach konkursów na realizację zdań publicznych przez organizację pozarządowe i podmioty pożytku publicznego,

– współpracy z miastem dotyczącej nie powielania imprez,

– wspólnego organizowanie  ze wszystkimi gminami powiatu imprez kulturalno- sportowych celem zwiększenia ich atrakcyjności  dla mieszkańców,

– przeprowadzenia konsultacji społecznych z organizacjami społecznymi w celu stworzenia  kalendarza imprez kulturalno- sportowych,

  zorganizowania „I Bolesławieckiego Festynu Organizacji Pozarządowych”

  wsparcia dla stowarzyszeń pomagającym bezdomnym zwierzakom,

– stworzenia banku dobrych pomysłów,

Proszę o Państwa głos 21 października 2018.                                                                                       

Nie ma rzeczy niemożliwych, gdy jest Impuls do działania. 

ch
Halina Chlastawa

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa, magister  Public Relations. Moją pasją, którą mam szczęście realizować w życiu zawodowym jest dziennikarstwo i kultura. Jedenaście lat pracowałam w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki. Przez pierwsze lata na stanowisku public relations, a kolejne 8 lat pełniłam funkcję Kierownika Działu Organizacji Imprez. Realizowałam także programy dla telewizji lokalnej.

Miałam również ogromną przyjemność zajmować się koordynacją Festiwalu Blues nad Bobrem z ramienia Krystyny Juszkiewicz oraz być menagerem autorskiej Gliniady Bogdana Nowaka.

Prywatnie jestem mamą 12-letniego syna.

Jestem SPOZA UKŁADU, po raz pierwszy ubiegam się o publiczne stanowisko.

JAKO RADNA RADY POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO będę przede wszystkim:

– współdziałać wraz z radnymi Rady Miasta oraz Prezydentem miasta na rzecz przywrócenia ważnych dla mieszkańców imprez, autorskiej Gliniady Bogdana Nowaka oraz Festiwalu Blues nad Bobrem,

– dbać o godne warunki bytowe i infrastrukturalne dla szkoły specjalnej,

– dążyć do realnej współpracy pomiędzy Miastem i Powiatem w celu stworzenia komfortowych warunków dla pacjentów i profesjonalnej opieki medycznej w bolesławieckim szpitalu,

-wspierać rozwój oraz dążyć do wysokiego poziomu kształcenia w szkołach powiatowych.

Zapewniam, że będę miała odwagę zabierać głos w ważnych, może czasem trudnych lub „niewygodnych” sprawach. Zależy mi na tym, aby reprezentować interesy Wszystkich Mieszkańców.

Kandyduję na stanowisko Radnej Rady Powiatu Bolesławieckiego z  Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Małkowskiego- Impuls Miasta,  ponieważ zgadzam się z jego słowami:

„Wystarczy jeden Impuls, jedna myśl, jedno zdarzenie, żeby wywołać lawinę zmian.”

mariusz sulma
Mariusz Sulma

Mam 41 lat, urodziłem się i związałem z Bolesławcem całym sercem. Jestem i byłem bezpartyjny. Od blisko dwóch dekad jestem wychowawcą dzieci i młodzieży, w tym wielu medalistów Mistrzostw Polski i zawodników kadr narodowych. Prowadzę zajęcia sportowe w ZSP Oxpress i klubie Gladius a także pracuję jako trener personalny dbając o kondycję i zdrowie osób dorosłych.

Współorganizowałem wiele turniejów krajowych i międzynarodowych w naszym mieście, w tym dwukrotnie Mistrzostwa Polski a w 2014r. pierwszy raz w historii Bolesławca Mistrzostwa Polski Seniorów w sporcie olimpijskim. Dzięki takim imprezom Miasto i Powiat zyskały dobry wizerunek wśród wielu sportowców, działaczy i kibiców.

Jestem działaczem, sportowym i społecznym, zasiadałem w  zarządzie Polskiego Związku  Sportowego – Taekwondo w latach 2008-2012, w którym to odpowiadałem, m.in. za sport młodzieżowy, prace nad regulaminami dyscypliny, składami kadr i preliminarzami dla MSiT. Od 2004 r. byłem także członkiem Zarządu Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu,  współredagowałem dział wydania „Kroniki Sportu” na rok 2012. W 2013 roku zostałem odznaczony Brązową Odznaką Polskiego Związku Taekwondo i wyróżniony przez Prezydenta Miasta Bolesławiec tytułem Opiekun Talentów 2014.

Jestem Waszym kandydatem do Rady Powiatu Bolesławieckiego, zwolennikiem konsultacji społecznych w każdej dziedzinie i płaszczyźnie życia społecznego, tak aby decyzje Rady były decyzjami obywatelskimi z pełną tego odpowiedzialnością, w tym także możliwością odwołania radnego.

Jestem za przejrzystą polityką wobec mieszkańców, m.in. za publicznym rejestrem umów i wydatków a także zwolennikiem wprowadzenia budżetu obywatelskiego.

Za zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców, np. poprzez rozbudowany system monitoringu we wszystkich miejscowościach oraz utworzenie wyposażonych jednostek ratowniczo – gaśniczych w ramach OSP tam gdzie jeszcze ich nie ma a być powinny, podobnie jak lokalnych dyżurnych przychodni lekarskich oraz żłobków i świetlic w większych skupiskach ludności. 

Będę także działał w kierunku pełnego dostępu do obiektów sportowych i kulturalnych, z możliwością bezpiecznego i kreatywnego korzystania z nich pod okiem wykwalifikowanej kadry. Uważam, że każdy z mieszkańców naszego regionu ma prawo do zgłaszania postulatów, propozycji i wniosków poprzez swojego przedstawiciela w samorządzie nie tylko w czasie dyżurów ale i bezpośrednio w formie aplikacji  on-line. Jestem za pełnym wykorzystaniem potencjału położenia naszego powiatu jako tranzytowego, gospodarczego i atrakcyjnego turystycznie.

rafal wrobel
Rafał Wróbel

Mam 35 lat. Wraz z żoną tworzymy szczęśliwy związek małżeński i wspólnie wychowujemy naszego syna. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ukończyłem Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na kierunku Gospodarka i Administracja Publiczna. Od kilku lat wspólnie z żoną prowadzę Kancelarię Ubezpieczeń. Z naszym miastem związałem swoje życie. Tutaj się urodziłem, uczęszczałem do szkoły, założyłem rodzinę i tutaj mieszkam.

Podjąłem decyzję o kandydowaniu do Rady Powiatu, ponieważ jako magister ekonomii posiadam wiedzę oraz kompetencje z zakresu ekonomii, prawa i zarządzania potrzebne do sprawowania tej funkcji. Jestem człowiekiem przedsiębiorczym i wierzącym w osiąganie sukcesów. Wartości, które sobie cenię to poszanowanie prawa, ład, przyjaźń, wyrównywanie szans i równy start dla wszystkich. Uważam że, nowe wyzwania, współpraca oraz nowoczesne gospodarowanie są szansą na zrównoważony rozwój.

Moje główne założenia:

– modernizacja dróg, oświetlenia i kanalizacji na terenie powiatu

– prace nad poprawą funkcjonowania szpitala

– organizacja transportu publicznego w powiecie

– pobudzenie Rady Powiatu do świadomego działania na rzecz dobra mieszkańców

– projekt prawdziwego targowiska z całą infrastrukturą

– ulepszenie funkcjonowania administracji powiatu

– poprawa dostępności do szkół średnich oraz zawodowych

– wdrażanie projektów łączących działania władz powiatowych i gminnych jako sukces naszego regionu

Niech ta inicjatywa będzie nowym Impulsem Miasta.

tadeusz asica
Tadeusz Łasica
 • Żonaty, dorosły syn
 • Wykształcenie: prawnik
 • Bolesławiec
elzbieta eisenblater
Elżbieta Eisenblater

56 lat. Kandydatka KWW Macieja Małkowskiego – Impuls Miastado Rady Powiatu Okręg Bolesławiec Miejsce nr 6

Wykształcenie zawodowe. Mężatka, dorosły syn. Jestem bolesławianką.

Od 16 lat udzielam lekcji tańca w Bolesławcu i Jeleniej Górze.

Jestem pomysłodawczynią i organizatorką festiwali tańca orientalnego i flamenco , warsztatów oraz innych imprez kulturalnych , które dają możliwość rozwoju tańca w naszym mieście.

Byłam i jestem bezpartyjna. Po raz pierwszy kandyduje na publiczne stanowisko. Jestem osobą uczciwą i pracowitą.

Poprzez poparcie mojej kandydatury , dacie mi Państwo możliwość wykazania  się w pracy na rzecz społeczności.

Proszę o państwa głos 21.10.2018

ludmila rutka
Ludmiła Rutka

Mam 60 lat, z których Bolesławcu mieszkam 58 lat. Jestem szczęśliwą mężatką, mamą czterech córek i dziesięciorga wnucząt.  Od 21 lat mieszkam na osiedlu Kwiatowym w Bolesławcu. To miasto jest moim miejscem – tu dorastałam, tu urodziły się moje dzieci i wnuki, tu pracuję i angażuję się społecznie.

Jestem absolwentką:

 • WSP w Zielonej Górze – pedagog ,
 • Uniwersytetu Wrocławskiego -filolog polski,
 • studiów   podyplomowych   z zarządzania,
 • oligofrenopedagogi.

Moja praca zawodowa od początku związana jest z bolesławiecką oświatą:

 • nauczyciel przedszkola,
 • dyrektor MP nr 1 do 1991 r. ,
 • nauczyciel j. polskiego  w   SP  nr 8,
 • dyrektor  szkoły  – GS nr 3 od 2001r.do 2011r.,
 • od 2011 współpracuję z przedszkolami  niepublicznymi : Nibylandia i Kraina Marzeń w Bolesławcu.

Jestem realizatorką wielu projektów edukacyjnych i społecznych. Inspirują mnie nowe trendy w edukacji. W pracy kieruję się otwartością, konstruktywnym myśleniem, szerszym spojrzeniem na sprawy, uczciwością i szacunkiem , wskazując jednocześnie na zależności globalne. Zawsze realizuję zadania, których się podejmuję. Dotrzymuję słowa.

We  wszystkich  moich poczynaniach   najważniejszy jest CZŁOWIEK – jego problemy, pragnienia, potrzeby.

O tym kim jesteśmy, nie decyduje wykształcenie, majątek, wygląd, ale to jak traktujemy drugiego człowieka.

Zdecydowałam się na udział w tegorocznych wyborach samorządowych po raz pierwszy w życiu. Wybrałam KWW Macieja Małkowskiego IMPULS MIASTA, ponieważ bliski mi jest program kandydata na prezydenta i chciałabym współuczestniczyć w jego realizacji. Jeśli obdarzylibyście mnie, Państwo, zaufaniem, to w Radzie Powiatu chciałabym:

 • wspierać – poprzez realizowanie różnych programów – osoby niepełnosprawne, podejmować inicjatywy na rzecz poprawy ich życia,
 • dążyć do polepszenia jakości leczenia w powiatowym szpitalu i ochrony zdrowia mieszkańców,
 • zabiegać o prowadzenie konsultacji z mieszkańcami Powiatu, przed podjęciem ważnych decyzji dla lokalnej społeczności,
 • popierać współpracę Powiatu z organizacjami pozarządowymi,
 • stworzyć Centrum Wspierania Seniorów,
 • uruchomić społeczne lodówki,
 • wspierać działania placówek oświatowych,
 • współpracować z Radą Miasta.

Proszę o Państwa głos 21. października 2018 r.

adam patryk gryc
Adam Patryk Gryc

44-lata, lekarz chirurg, Kandydat do Rady Powiatu z ramienia Impulsu Miasta. Z pochodzenia Bolesławianin, żonaty, ojciec dzieciom, pasjonat tanga argentyńskiego. Bezpartyjny ale z upodobaniem do gospodarki liberalnej o minimalnych podatkach i minimalnej biurokracji. Zwolennik prywatnej inicjatywy ludzi, którym wystarczy nie przeszkadzać a doskonale dadzą sobie radę. Stwórzmy takie warunki aby przyciągnąć nowych przedsiębiorców do naszego miasta i powiatu. Zadbajmy z Impulsem o naszą Małą Ojczyznę, a przy okazji postawmy nasz szpital na nogi.

justyna rutkowska talar
Justyna Rutkowska-Talar

Justyna Rutkowska-Talar 40 lat

 • Kandydatka KWW Macieja Małkowskiego Impuls Miasta do Rady Powiatu
 • Okręg Bolesławiec
 • Z wykształcenia: germanistka
 • Z zainteresowania: Specjalistka ds. personalnych
 • Z zamiłowania: Prezeska Stowarzyszenia Via Sudetica, wokalistka zespołu rockowego, chórzystka, „racjonalna optymistka” 
 • Mężatka, dwoje dzieci: córka 5 lat i synek 21 miesięcy
 • Mieszkanka Bolesławca

Szanowni Państwo,

pracując zawodowo, udzielając się społecznie i będąc mamą dwójki maluchów wiem, z jakimi problemami mogą zetknąć się kobiety – matki, pracownice, działaczki i emerytki. Podczas mojej działalności jako radna chciałabym swoją energię skierować właśnie na obszar kobiecy. Chciałbym reprezentować głos i interesy kobiet, pamiętając jednak o wszystkich zwykłych Mieszkańcach Bolesławca i Powiatu. Cechuje mnie determinacja, optymizm, energia i empatia, które wykorzystam w mojej działalności.

Bolesławiec Miastem silnych i zadowolonych Kobiet!

Będąc radną chciałabym zaktywizować, zaangażować i wesprzeć kobiety w każdym wieku w wielu obszarach życia:

 • uświadamianie polityki prozdrowotnej, bezpłatne badania profilaktyczne i dostęp do nich,
 • wesprzeć inicjatywy kulturalno-sportowe Stowarzyszeń oraz indywidualne pomysły,
 • utworzyć platformę kontaktu, spotkań i wzajemnej pomocy kobiet,
 • zapewnić miejsca w żłobkach i przedszkolach,
 • zapewnić jednozmianową naukę w szkołach,
 • zapewnić dofinansowania dla potrzebujących matek,
 • zaktywizować sportowo kobiety w każdym wieku,
 • ponadto, jako wielbicielka psów, zadbam o dobro bezdomnych zwierząt.

Zwracam się do Państwa z prośbą o Wasz głos 21 października 2018.                                                                                       

Nie ma rzeczy niemożliwych, gdy jest Impuls do działania.

piotr matusiak
Piotr Matusiak

35 lat, rodzina, 3 letnia córeczka, wykształcenie wyższe, studia podyplomowe z Kierowania i Zarządzania Oświata, nauczyciel w I LO, zainteresowania: sport, turystyka, motoryzacja, majsterkowanie, specyficzne poczucie humoru, lubię zwierzęta. Trener II klasy koszykówki, były prezes SKF Klubu Koszykówki Starbol Bolesławiec, sędzia piłki koszykowej.

bartosz kazmierczak
Bartosz Kaźmierczak

41 lat, kandydat KWW Macieja Małkowskiego Impuls Miasta do Rady Powiatu. Okręg 1 (Bolesławiec) Miejsce 11. Z wykształcenia politolog i anglista.

Przedstawiciel handlowy w Dolnośląskie Młyny S.A., w latach 2001-2016 nauczyciel j. angielskiego. Żonaty, dwie córki.

Szanowni Państwo,

Po raz pierwszy kandyduję na jakiekolwiek publiczne stanowisko, jednakże czynię to z głębokim przekonaniem, że swoim zaangażowaniem i pracą na rzecz rozwoju naszej lokalnej społeczności spłacę kredyt zaufania, o jaki Państwa proszę w postaci poparcia mojej kandydatury.

Nie należę do żadnej partii politycznej i nie muszę chować się pod szyldem „BEZPARTYJNY” czy „SAMORZĄDOWY”. Jestem człowiekiem SPOZA UKŁADU, który chce reprezentować interesy zwykłych mieszkańców.

Będąc radnym chciałbym działać na rzecz:

  przywrócenia festiwalu Blues nad Bobrem do Bolesławca,

– tworzenia optymalnych warunków dla rozwoju bolesławieckiego szkolnictwa, zwłaszcza zawodowego,

– promocji sportów i klubów seniorskich na terenie powiatu bolesławieckiego,

– monitoringu czystości „zielonych miejsc” w gminie Bolesławiec,

oraz:

– przywrócenia komunikacji miejskiej na terenie gminy wiejskiej Bolesławiec,

– likwidacji stanowiska etatowego członka Zarządu Powiatu

Proszę o Państwa głos 21 października 2018.

Nie ma rzeczy niemożliwych, gdy jest Impuls do działania.

OKRĘG 2 (miasto i gmina Nowogrodziec i Osiecznica) – LISTA NR 14 – IMPULS POWIATU

leszek socha
Leszek Stanisław Socha

Nazywam się Leszek Stanisław Socha, lat 59, mieszkaniec Gierałtowa, emeryt. Na co dzień działacz społeczny na rzecz osób skrzywdzonych. Pasja i zainteresowania to prawo, malarstwo i kuchnia.

warezak
Rozalia Warężak

Nazywam się Rozalia Warężak, mam 40 lat, wykształcenie średnie, jestem mamą nastoletnich synów. Interesuję się sprawami społecznymi mieszkańców naszego regionu. Jestem osobą aktywną i otwartą. Kandyduję ponieważ razi mnie krzywda ludzka i niesprawiedliwość społeczna. Radny to przede wszystkim służba na rzecz dobra ogółu, chcę właśnie być taką radną.

bozena doobowska
Beata Dołobowska

Nazywam się Beata Dołobowska, mam 54 lata, mieszkam w Gościszowie, wykształcenie wyższe, jestem nauczycielką. Jestem osobą aktywną społecznie. Kandyduję, ponieważ chcę aktywnie działać na rzecz oświaty.

kazimierz gorczynski
Kazimierz Gorczyński

Nazywam się Kazimierz Górczyński, mam 71 lat. Jestem producentem ceramiki artystycznej. Należę do Bractwa Ceramicznego w Bolesławcu. Moje hobby to wędkarstwo. Że względu na swój wiek, chcę się zająć Służbą Zdrowia na rzecz starszych i niepełnosprawnych ludzi.

nina jakubowska 1
Nina Jakubowska-Zbęk

Nazywam się Nina Jakubowska-Zbęk,  lat 36, wykształcenie średnie, mama pięciorga dzieci. Mieszkam w Zebrzydowej.
W roku 2008 współorganizatorka referendum w gminie Nowogrodziec, od 2015r do 2018r aktywna wolontariuszka projektu “Szlachetna Paczka”. Współtwórca grupy turystycznej “Offroad Bolesławiec 4×4”.
Moją pasją jest niesienie pomocy potrzebującym, chętnie i całym sercem angażuje się w takie akcje, nie są mi obojętni cierpiący ludzie i poszkodowane zwierzęta. Od niedawna jestem miłośniczką i czynną uczestniczką offroadu. Komunikatywna, odpowiedzialna i empatyczna.

danuta swokowicz
Danuta Swołkowicz

Danuta Swołkowicz, mam 59 lat, mieszkam w Zagajniku. Jestem emerytowanym nauczycielem. Moją pasją jest ogród. Startuje do rady powiatu w trosce o edukację i wspieranie rodziców oraz dzieci niepełnosprawnych. Zależy mi na spójnym
i równomiernym rozwoju powiatu.

OKRĘG 3 (GMINA BOLESŁAWIEC) – lista nr 14 – IMPULS POWIATU

adam anuszkiewicz
Adam Anuszkiewicz

Moje życie zawodowe staram się koncentrować wokół pracy jako inżynier mechanik, duże doświadczenie zawodowe i życiowe umożliwia mi zajmowaniem się wdrażaniem innowacyjnych technologii przeróbki surowców mineralnych. Na które potrafię zdobywać dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Moje i mojej żony życie rodzinne teraz toczy się wokół usamodzielnionych trojga dzieci i wnuków więc wiele czasu mogę poświecić pracy społecznej i politycznej. Moje zainteresowania i pochodząca z nich wiedza szczególnie związane są z historią rozwoju techniki i technologii przetwarzania oraz związanymi z tym rozwojem idei i ideologii, co składa się na wiedzę o ogólnie pojmowanej przedsiębiorczość. W rozwoju przedsiębiorczości upatruję zachowanie i poprawę naszego dobrego bytu. Przyzwyczajony jestem do twórczego zawodowego życia, które staram się realizować poprzez systemowe rozwiązania, wdrożone realizują nam obrane cele. Mam spore doświadczenie samorządowe nabyte w trakcie pracy w Spółce Komunalnej.

bozena ratajczak
emanuel janic
Emanuel Janiec

W latach 2006-2010 Sołtys wsi Lipiany W latach 2010-2014 Radny gminy Bolesawiec Od zawsze bezpartyjny. Wraz z żoną Anną prowadzę certyfikowane, ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne. W gospodarstwie oprócz upraw hodujemy konie oraz prowadzimy Szkółkę Jeździecką. Jeśli zostanę obdarowany Waszym zaufaniem będę dążył, aby Rada Powiatu stała się otwarta na potrzeby mieszkańców. Czas zacząć dostrzegać, wspomagać oraz promować nasze wszystkie zdolne dzieci i młodzież; Czas udzielać wsparcia ludziom chcącym integrować naszych mieszkańców; Czas podjąć działania, aby dobrze wykształceni mieszkańcy mieli szansę pracować i rozwijać się w naszym powiecie; Czas wspomagać i promować lokalnych pracodawców. Jeśli to możliwe to bardzo proszę o oddanie głosu na moją osobę – może to zrobić każdy, kto jest zameldowany w gminie Bolesławiec. W trosce o otoczenie – nie rozwieszam plakatów wyborczych.

Marta Olszewska-Sobczyszyn

Marta Olszewska-Sobczyszyn

krystian mizdal
Krystian Miżdal

Mam 31 lat. Jestem szczęśliwym mężem i dumnym tatą prawie 3 letniej Julki. Jestem kandydatem z Gminy Wiejskiej Bolesławiec do Rady Powiatu Bolesławieckiego.

Chcę być reprezentantem naszej gminy ponieważ jest moim ukochanym miejscem, tu mieszkam, pracuję i działam oraz z tym miejscem wiążę wszystkie swoje plany.

Moją edukacyjną ścieżkę zakończyłem studiami i dyplomem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Doświadczenie samorządowe zdobyłem jako Radny Gminy Bolesławiec IV kadencji, reprezentując w Radzie  moją miejscowość Brzeźnik.  Zawodowo jestem nauczycielem wychowania fizycznego w ZSP w Bożejowicach.  Popołudniami pracuję jako trener na rzecz BKS-u Bolesławiec, GAP Nowogrodziec oraz KS Talent 2012 Bolesławiec – szkółki piłkarskiej, której jestem założycielem, prezesem i chyba największym kibicem J

Sport i piłka nożna od najmłodszych lat zajmowały u mnie wysoką pozycję. Nadal jestem czynnym zawodnikiem A-klasowego LZS-u Brzeźnik którego jednocześnie jestem działaczem.

Reprezentowanie mojej miejscowości i drużyny u boku świetnych kolegów   oraz gra i  rywalizacja z amatorskimi zespołami z okolic sprawia mi ogromną radość i przyjemność.

Z ogromnym zainteresowaniem przyglądam się profesjonalnym akademiom piłkarskim oraz zawodowym klubom, które inspirują pomysłami dla działań na rzecz lokalnych przedsięwzięć i piłkarskiego szkolenia. Dane mi  było widzieć w ostatnim czasie jak pracuje się w topowych Europejskich klubach takich jak Benfica Lizbona, Dinamo Zagrzeb, MSK Zilina czy Hajduk Split.

Uważam, iż Powiat Bolesławiecki potrzebuje  osób otwartych oraz takich, którym można zaufać. Ostatnie kilkanaście lat stagnacji, brak  i pomysłu na sport w naszym powiecie daje mi przekonanie, że warto pracować na rzecz ożywienia tej dziedziny.

Otaczam się ludźmi, którzy są ambitni i realizują się  w swoich zawodowych pomysłach.

Chciałbym być przedstawicielem środowiska sportowego w naszym powiecie. Z doświadczenia wiem jakie są jego problemy i mam pomysły na ich  skuteczne rozwiązanie.

Z ludźmi z impulsem możemy wiele zrobić!

1 1 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x